Notice: Undefined variable: ub in /home/civitasr/public_html/wp-content/plugins/advanced-page-visit-counter/public/class-advanced-page-visit-counter-public.php on line 148

Notice: Undefined variable: ub in /home/civitasr/public_html/wp-content/plugins/advanced-page-visit-counter/public/class-advanced-page-visit-counter-public.php on line 160
Angajăm responsabil financiar full-time – Fundația Civitas
Anunt inactiv

Angajăm responsabil financiar full-time

By 3 ianuarie 2018 ianuarie 26th, 2018 No Comments

Suntem în căutarea unui viitor coleg pentru postul de responsabil financiar (cu sau fără experiență) la Fundaţia Civitas pentru Societatea Civilă – Filiala Cluj-Napoca.

Descrierea postului: Responsabil financiar – cu normă întreagă.

Principalele responsabilitati legate de acest post sunt:
– întocmeşte rapoartele financiare ale proiectelor implementate de către Fundaţie,
– colaborează cu coordonatorii de proiecte în elaborarea şi implementarea proiectelor;
– organizează achiziţiile efectuate de organizaţie,
– întocmește documente bancare,
– comunicarea cu instituţiile publice, finanţatori, alte organizaţii etc.;
– contribuții la organizarea unor întâlniri şi a altor tipuri de evenimente (conferinţe de presă, seminarii, ateliere, dezbateri etc.);

Cerinţe obligatorii: absolvent de studii superioare de profil economic, experiență de muncă de minim 1 an, cunoştinţe temeinice de operare a calculatorului (în special Excel), disponibilitate de a lucra uneori cu program prelungit, cunoaşterea limbii engleze.

Candidatul ideal este o persoană cu iniţiativă, sociabilă, comunicativă, organizată, cu spirit de echipă, riguroasă şi orientată către rezultate.

Constituie avantaj:
– experiență în achiziții publice
– experiență în managementul financiar al proiectelor
– cunoaşterea limbii maghiare
– permis de conducere.

Persoanele care doresc să candideze pentru acest post sunt rugate să trimită CV-ul și o scrisoare de intenție la adresa kissemese@civitas.ro până pe data de 15.01.2018

Persoanele selectate vor fi contactate pentru programarea unui interviu și a unui test de verificare a cunoștințelor în domeniu.